Halk Savaşçısı Hasan Ataş (Şerzan) Strasbourg’da anıldı

Hasan Ataş (anma)-Strasbourg
Hasan Ataş (anma)-Strasbourg

2 Haziran günü faşist TC ordusuyla yaşanan çatışmada ölümsüzleşen TKP/ML TİKKO gerillası Şerzan parti isimli Hasan Ataş, Partizan tarafından Avrupa’da yapılan etkinliklerle anılmaya devam ediyor.

Bu etkinliklerden bir tanesi de 13 Haziran Cumartesi günü Fransa’nın Strasbourg şehrinde gerçekleştirildi. Partizan tarafından düzenlenen anma saat 15’te saygı duruşuyla başladı. Açılış konuşmasında Hasan Ataş’ın ölümsüzleşmesinin düşmana karşı amansız ve çetin bir mücadele çağrısı olmasının yanında; kaçkınlığa, yılgınlığa ve her türden tasfiyeciliğe karşı da silahlı savaş ve özelde gerilla savaşının büyütülmesi çağrısı olduğu vurgulandı.

Açılış konuşmasının ardından Hasan Ataş’ın da görüntülerinin yer aldığı hazırlanan sinevizyon gösterimi ilgiyle izlendi. Sinevizyonun ardından TKP/ML MK-SB’nin “Düşleri Sınırsız, Yaşamları Sonsuz, Kavgaları Amansız Olanlara; Hasan Ataş Yoldaş Halk Savaşı’nın Kararlılığıdır!” başlıklı açıklaması okundu.

Anma etkinliği, Partizan Müzik Topluluğu tarafından Hasan Ataş ve devrim şehitleri için söylenen türkü ve marşlarla sonlandırıldı.

Anmaya katılan Tevgera Ciwanen Şoreşger adına da Kürtçe bir konuşma gerçekleştirilerek Hasan Ataş(Şerzan)’ın mücadelesinin büyütülmesi çağrısı yapıldı.

 

Okumaya devam et

BağlantılıYazılar

Sonraki Yazı

Partizan Dergisi Özel Sayı

Partizan Dergisi Kongre Özel sayısı Kasım 2019